banner_rekrutacja_2.jpg

II etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

4. stycznia 2017 roku odbył się II etap (zawody okręgowe) IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Zawody przeprowadzono równolegle w dwóch siedzibach Komitetów Okręgowych: na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów P.Ł. i w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
Do zawodów na naszym Wydziale zgłoszonych zostało 102 uczniów, a przystąpiło 82 z 9 szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Warszawy, Poznania, Lublina, Bydgoszczy, Radomia, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego i Biłgoraju. Uczestnicy mieli do rozwiązania 50 zadań testowych, a warunkiem koniecznym do zakwalifikowania się do III etapu (finał olimpiady) było uzyskanie co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Ten wymagany próg przekroczyło 37 uczniów. Po zakończonym egzaminie i skromnym poczęstunku, uczniowie zwiedzili laboratoria w Instytutach.
W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach do II etapu przystąpiło 133 uczniów, a spośród nich 32 zakwalifikowało się do III etapu. W sumie więc 69 uczniów z 20 szkół odzieżowych przystąpi w kwietniu do rozgrywki finałowej, która odbędzie się na naszym Wydziale. Wyłonionych po części pisemnej sześciu laureatów walczyć będzie w części ustnej o laur Zwycięzcy Olimpiady w roku szkolnym 2016/2017.

a70lat_1.jpga70lat_2.jpga70lat_3.jpg