CLOTECH 2017

W dniach 11 – 14 października br. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa CLOTECH 2017. Organizatorami konferencji był Zespół Odzieżownictwa i Tekstroniki Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ przy współpracy z CIOP- PIB oraz Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego w Radomiu. Konferencja została objęta honorowym patronatem JM Rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka, Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Tematyka konferencji CLOTECH 2017 obejmowała wszystkie etapy przetwarzania w przemyśle włókienniczym, odzieżowym i obuwniczym, unikatowe rozwiązania włókiennicze, tekstylia inteligentne, odzież ochronną, zaawansowane techniki pomiarowe oraz funkcjonalność i jakość materiałów włókienniczych, odzieży i wyrobów skórzanych.
        W konferencji CLOTECH 2017 uczestniczyli przedstawiciele świata nauki z 12 krajów reprezentujących 4 kontynenty. W trakcie trzydniowych obrad uczestnicy mieli możliwość wysłuchania 5 wykładów zaproszonych, 40 referatów w sesjach tematycznych oraz zapoznania się z 34 prezentacjami w formie posterów. Wśród prezentacji znalazły się także prace studentów naszego Wydziału.
        Konferencja CLOTECH 2017 umożliwiła promocję krajowych osiągnięć naukowych w dziedzinie związanej z tematyką konferencji jak również promocję Wydziału i Uczelni na arenie międzynarodowej.
        Konferencja była współfinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa w ramach zadania: Międzynarodowa Konferencja Naukowa 12th Joint International Conference Clotech 2017 – zadanie finansowane w ramach umowy 608 P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Zdjęcia z Konferencji CLOTECH 2017:   http://tekstronika.synology.me/Clotech2017zdj.html