bootstrap carousel by cssSlider.com v1.9
Nawigator: » Strona główna » Działalność naukowa » Osiągnięcia

Podmenu WTMiWT

zielony_przewodnik_PoliGreen.jpg

biodegradowalne_materialy.jpg

biodegradowalne_wlokna.jpg

architektura_tekstyliow_2019.jpg

olimpiada_odziezowa.jpg

fundusze_eu_pr_225x121.jpg

webdziekanat.png


Poleć znajomemu
dzialalnosc-naukowa
kierunki_info.jpg

Osiągnięcia


 

"Ładowarka tekstylna do zasilania urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety" - wynalazek nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM!
Podczas corocznej  Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS, 14-16 października 2019r., zostały zaprezentowane innowacyjne rozwiązania techniczne z ponad 25 państw świata. Wystawa jest okazją dla wynalazców do prezentacji osiągnięć technicznych, które są już częściowo wykorzystywane w praktyce gospodarczej lub oczekują na wdrożenie. Swoje osiągnięcia prezentują instytuty badawcze, uczelnie i przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy.
Jak co roku na tej prestiżowej imprezie wystawie nie mogło zabraknąć innowacyjnych rozwiązań z Politechniki Łódzkiej. Jednym z reprezentantów PŁ był Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, który przedstawił wynalazek "Ładowarka tekstylna do zasilania urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety".
Wynalazek powstał na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, a jego autorami są: dr hab inż. Katarzyna Grabowska, prof. PŁ, dr Monika Malinowska-Olszowy, dr Michał Markiewicz. Dodatkowo twórcy tego rozwiązania otrzymali Dyplom Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej od prezes Urzędu Edyty Demby-Siwek.
Więcej o wystawie tutaj: https://iwis.polskiewynalazki.pl/#/pl/

 


 

Targi BRUSSELS INNOVA 2014.
W bieżącym roku w Brukseli, w dniach 13.-15. listopada, odbyły się jedne z najstarszych i największych na świecie targów wynalazków: 63 Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2014.
Podczas tej wielkiej imprezy wystawienniczej wystawcy z 14 krajów zaprezentowali ponad 300 wynalazków z zakresu różnych dziedzin nauki i gospodarki.
Katedra Materiałoznawstwa, Towaroznawstwa i Metrologii Włókienniczej wraz z Instytutem Technologii Bezpieczeństwa "MORATEX" zgłosiła do udziału w targach wynalazek: "Sposób polepszania własności użytkowych włókienniczych materiałów balistycznych. Hybrydowy układ balistyczny" – opracowany w ramach projektu badawczego nr N N508 62 99 40  pt. "Badania nad funkcjonalizacją materiałów balistycznych", finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, który został nagrodzony Srebrnym Medalem przez Jury Konkursu EUREKA!

 

 

 

stypendia_miasta_Lodzi_2018_logo_225x127.jpgbiurokarier.pngzamówienia.png