IMMERSJA - wystawa dr Aleksandry Wereszki

IMMERSJA - wystawa dr Aleksandry Wereszki

Usunięto obraz.   Usunięto obraz.  Dr Aleksandra Wereszka

Zapraszamy Państwa do Galerii MEMO na wystawę dr. Aleksandry Wereszki artystki i projektantki związanej z łódzkim środowiskiem artystycznym. Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Stuk Pięknych w Łodzi. W roku 1999 obroniła dylom magistra sztuki. Od 2010 roku Pracuje naukowo i dydaktycznie w Instytucie Architektury Tekstyliów na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplina artystyczna – sztuki projektowe na rodzimej uczelni. Jest członkiem Rady Kierunku Wzornictwo. oraz Rady Kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego. Jako projektant ubioru, związana na stałe z przemysłem odzieżowym. uprawia również grafikę i malarstwo.

„Odkrywanie relacji pomiędzy grafiką, konstrukcją a formą użytkową jaką jest ubiór stało się istotą moich działań twórczych. Konsekwencją tych poszukiwań jest zazwyczaj przedmiot funkcjonalny, który zaspokaja potrzeby użytkowe konkretnego odbiorcy” dr Aleksandra Wereszka.

„Twórczość artystyczna Aleksandry Wereszki to emocje wpływające na wyraz formy jej obrazów, grafik o prowieniencji geometrycznej. Pozornie wydawało by się, że to geometryzowanie jest próbą racjonalizowania formy, jednakże ekspresyjne metamorfozy ,którym tę formę poddaje pokazują jej emocjonalność. Jest to swoiste osobiste laboratorium artystyczne. Wartość tych działań przekłada się dobitnie na jej proces projektowania tkaniny i ubioru. Tego rodzaju projekty i w konsekwencji powstałe na ich podstawie produkty są kwintesencją jej twórczości.” Prof. dr hab. Andrzej Nawrot.