Konferencja naukowa STRUTEX

Konferencja naukowa STRUTEX

W dniach 30.11-02.12 studenci Anna Kania z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów oraz Michał Grabowski z Wydziału Mechanicznego uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej STRUTEX, w Czechach organizowanej przez Uniwersytet Techniczny w Liberec. Na konferencji studenci przedstawili swoje dotychczasowe osiągnięcia w postępach badawczych realizowanych w ramach projektu E2TOP w zakresie Inżynierii Materiałowej pod opieką dr hab. inż. Marcina Barburskiego prof. uczelni.

Pani Anna Kania zaprezentowała wyniki badań dotyczących poprawy lokalnego komfortu cieplnego w budynkach za pomocą cieplnych kompozytów tekstylnych zawierające różne warianty przędz grzejących. Pan Michał Grabowski przedstawił poster dotyczący połączenie druku 3D z lekką konstrukcją kompozytową jako orteza stawu kolanowego.