Przekształcenie Instytutu Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych w Instytut Włókiennictwa

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 53/2023 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 19 grudnia 2023 r. na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów przekształca się Instytut Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych w Instytut Włókiennictwa. Nazwa Instytutu w języku angielskim: Textile Institute, która może być używana w kształceniu i działalności naukowej oraz twórczości naukowej i artystycznej, z uwzględnieniem ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 672).