Seeking the Bricolage: Cyrkularność materiałów poprzez tekstylia z odpadów

Zapraszamy do Galerii już dziś, 1 czerwca, o godz. 14.00 na prezentację warsztatów prowadzonych przez profesor wizytującą Melanie McClintock z College for Creative Studies w Detroit. Projekt koordynowany jest przez prof. Marcina Barburskiego w ramach zajęć Projektowania Technicznych Wyrobów Włókienniczych dla Przemysłu Mody.

Seeking the Bricolage: Cyrkularność materiałów poprzez tekstylia z odpadów

Podczas tego praktycznego warsztatu studenci wspólnie pracowali, przy identyfikacji strumieni odpadów w produkcji tekstyliów, aby stworzyć alternatywne zastosowania materiałów - jako innowacyjne i zrównoważone rozwiązanie problemu odpadów w przemyśle tekstylnym - z ostatecznym zastosowaniem w projektowaniu mody. Warsztaty koncentrowały się na przekształcaniu odpadów tekstylnych, takich jak ścinki, skrawki tkanin, próbki i inne materiały w nowe tekstylia. Proces obejmował zbieranie odpadów z ich otoczenia, sortowanie, tworzenie pomysłów i eksperymentowanie z różnymi technikami w celu stworzenia nowych koncepcji tekstylnych. Rezultatem jest seria próbek materiałów i prototypów, które mają na celu zainicjowanie rozmów i zapewnienie kreatywnych rozwiązań.

The workshop was attended by the students:

Weronika Kalicińska

Małgorzata Martyńska