Studenci WTMiWT w fabryce dywanów wełnianych Dywilan

Studenci WTMiWT w fabryce dywanów wełnianych Dywilan

W dniu 15 grudnia 2022 grupa studentów z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów z kierunków Włókiennictwo, Włókiennictwo i Przemysł Mody oraz Wzornictwo wraz z dr hab. inż. Marcinem Barburskim prof. uczelni odwiedziła fabrykę dywanów wełnianych Dywilan. Studenci zapoznali się z historią i obecną strategią firmy oraz innowacyjnymi zmianami w przedsiębiorstwie. Mieli okazję zapoznać się z procesami oraz technologiami stosowanymi przy produkcji dywanów i sztucznej trawy i zobaczyć, jak wygląda proces wytwarzania tego typu wyrobów w warunkach przemysłowych. Dziękujemy prezesowi i właścicielowi firmy Dywilan Piotrowi Jakubiakowi za prezentację firmy i możliwość zapoznania się z obszarem jej produkcji.