Tekstylia inteligentne w ochronie zdrowia

Tekstylia inteligentne w ochronie zdrowia

„Tekstylia inteligentne w ochronie zdrowia” były tematem wykładu zorganizowanego dla uczniów 1 klasy Technikum Nr 19 im. Karola Wojtyły z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi.

Uczniowie otrzymali od prof. Ewy Skrzetuskiej i prof. Małgorzaty Matusiak solidną dawkę wiedzy na temat innowacyjnych technologii włókienniczych związane z ochroną zdrowia i życia dzieci przedwcześnie urodzonych, chroniące je przed nadmierną utratą wody z organizmu oraz przed wychłodzeniem. Ponadto przedstawione zostały rozwiązania do rehabilitacji za pomocą tekstronicznych rozwiązań do elektrostymulacji TENS oraz innowacyjne rozwiązania tekstroniczne zapobiegające powstawaniu odleżyn przy użyciu materacy. Omówiono również rozwiązania do monitorowania stanu zdrowia w odzieży strażackiej.

Dziękujemy za odwiedziny Uczniom i nauczycielce Pani Agacie Czesna i zapraszamy Was ponownie!

Autor fot. Agata Czesna

Zapraszamy wszystkie szkoły średnie na więcej wykładów i warsztatów organizowanych na naszym Wydziale.

Wykaz tematów znajdziecie tutaj  https://style.p.lodz.pl/wspolpraca/drzwi-zawsze-otwarte