Warsztaty dla uczniów Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Warsztaty dla uczniów Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

W dniu 9.04.2024 r. zorganizowaliśmy na Wydziale warsztaty dla uczniów z klas o profilu technik stylista i technik przemysłu mody.

Uczniowie uczestniczyli w 4 tematycznych warsztatach:

Poznaj włókna funkcjonalne”

W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z włóknami funkcjonalnymi, które stosowane są do różnych celów specjalnych. Wśród badanych włókien funkcjonalnych znajdą się na przykład włókna jako sensory, magnetyczne, czy włókna alginianowe. Uczniowie mogli przeprowadzić ocenę organoleptyczną i mikroskopową włókien specjalnych przy zastosowaniu różnych czynników zewnętrznych wywołujących np. ich zmiany barwne czy strukturalne.

Prowadząca: dr inż. Emilia Śmiechowicz

„Projekt i wykonanie wyrobu włókninowego z uwzględnieniem aspektów wzorniczych”

Celem warsztatów było modelowanie efektów zdobniczych w oparciu o wybraną technologię wytwarzania włóknin. Następnie uczniowie na bazie przygotowanej wcześniej próbki włókniny igłowanej zaprojektowali własną kompozycje barwną, wykorzystując kolorowe włókna przędne oraz utrwalili kompozycję w procesie igłowania.

Prowadzący: dr inż. Marek Idzik, prof. uczelni

„Warsztat projektanta ubioru – kreatywne projektowanie metoda DT”

Uczniowie mogli podjąć próbę zaprojektowania ubioru spersonalizowanego na wieczorową okazję korzystając z metodologii design thinking. Było to ćwiczenie wprowadzające w zagadnienia projektowania.

Prowadząca: dr inż. Elżbieta Radaszewska, prof. uczelni

„Warsztat projektanta ubioru – praca na manekinie”

Uczestnicy mogli podjąć próbę zaprojektowania ubioru spersonalizowanego na wieczorową okazję. Mając do dyspozycji manekin oraz różne tkaniny i dzianiny.

Było to ćwiczenie wprowadzające w zagadnienia projektowania.

Prowadzący: dr Andrzej Foder, dr Aleksandra Wereszka

Dziękujemy serdecznie Uczniom i Nauczycielom za odwiedziny i zapraszamy serdecznie ponownie!

Więcej o naszym Wydziale https://style.p.lodz.pl/

Rekrutacja na studia https://rekrutacja.p.lodz.pl/