Wizyta naszych partnerów z holenderskiej uczelni Saxion University

Wizyta naszych partnerów z holenderskiej uczelni Saxion University

6 marca 2023 r. na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów przyjęliśmy gości z holenderskiej uczelni Saxion University.

Goście reprezentowali Wydziały: School of Life Science, Engineering & Design oraz School of Creative Technology oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej Fashion & Textile Technologies.

Wizyta miała na celu poszerzenie współpracy w zakresie działalność badawczo-naukowej, a także przedstawienia oferty programu studiów oraz możliwości zwiększenia mobilności studenckiej w ramach programu ERASMUS+.

W trakcie wizyty zaprezentowane zostały pracownie i laboratoria m.in. związane ze specjalnościami komunikacja wizualna i techniki druku, architektura ubioru, architektura tekstyliów.

• Pracownia komputerową z systemem CAD ASSYST i Vidya 3D,
  • Pracownia ubioru, fotograficzną, grafiki artystycznej,
  • Pracownia komputerową z systemem LECTRA kompatybilnym z Body Skanerem 3D oraz manekin termiczny w komorze klimatycznej,
  • Laboratorium maszyn odzieżowych,
  • Laboratorium z krosnem tkackim z mechanizmem żakardowym,
  • Laboratorium formowania włókien

Podsumowaniem wizyty było wspólne pamiątkowe zdjęcie Gości wraz z Dziekan prof. Katarzyną Grabowską oraz wydziałową Kadrą akademicką dr inż. Magdaleną Owczarek i dr Martą Miaskowską.

Na zdjęciu:

prof. Katarzyna Grabowska – Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

ir. P.L.A. (Peter) van Dam - Dean School of Life Science, Engineering & Design

Janco Bonnink - Director Education & Student Support | International Office

dr. ir. L.G. (Lando) Lemmers - Teamleader Mechanical Engineering | School of Life Science, Engineering & Design

Martin Bennink - Professor NanoBio (Nanotechnology) | School of Life Science, Engineering & Design

Evelyn Eijkelenkamp MA - Exchange & Internationalization Coordinator Fashion & Textile Technologies | School of Creative Technology

dr inż. Magdalena Owczarek – Instytut Architektury Tekstyliów, Zespół Architektury Tekstyliów i Ubioru

dr Marta Miaskowska – Instytut Architektury Tekstyliów, Zespół Komunikacji Wizualnej