Wizyta studyjna wykładowców z Iranu

Wizyta studyjna wykładowców z Iranu

Polska Agencja Prasowa SA we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych zorganizowała w Polsce wizytę studyjną wykładowców z Iranu https://ut.ac.ir/en

Uczestnikami wizyty na naszym Wydziale byli wykładowcy z Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu w Teheranie:

• Jamshid Emami - Dyrektor Wydziału Wzornictwa Przemysłowego UT
  • Dr Maryam Khalili - b. Dyrektor Wydziału, wykładowca
  • Fater Saadatniaki - Wykładowca.

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ reprezentowali:

• Prof. dr hab. inż. Katarzyna Grabowska i Dziekan Wydziału
  • Dr hab. inż. Marcin Barburski prof. uczelni - Wydziałowy Koordynator współpracy międzynarodowej
  • dr hab. inż. Zbigniew Stempień, prof. uczelni - Dyrektor Instytutu Architektury Tekstyliów
  • dr hab. Katarzyna Zimna, prof. uczelni – wykładowca kierunku Wzornictwo
  • dr Marta Miaskowska – wykładowca kierunku Wzornictwo

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ: mgr Paulina Danielku – opiekun gości.

Celem wizyty było upowszechnienie wiedzy o polskim wzornictwie przemysłowym oraz wymiana doświadczeń w tej dziedzinie kultury. Zapoznanie się z najnowszym osiągnięciami wzornictwa w Polsce. Nawiązanie kontaktów z polskimi ośrodkami akademickimi, które umożliwią bezpośrednią współpracę akademicką. Wizyta to kontynuacja współpracy w dziedzinie designu prowadzonej wspólnie z Uniwersytetem Teherańskim od 2020 r.