Wystawa Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz

Wystawa Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz

Szanowni Państwo,

w imieniu autorów i organizatorów serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy:

Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz

poniedziałek 15.05.2023 godz. 10.00

Galeria JUTRO, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (II p.), Politechnika Łódzka, ul. Żeromskiego 116, 90-953 Łódź

Wystawa „Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz” to efekt działań studentów kierunku Wzornictwo w ramach projektu Visiting Professor. Warsztat fotografii analogowej w studiu i w ciemni fotograficznej poprowadził Bruce Andrew Sampson, fotograf z Akademii Sztuk Pięknych w Trondheim w Norwegii. Studenci wykonali zdjęcia w studio i w przestrzeni miejskiej, używając aparatów na kliszę, którą następnie poddali specjalnej obróbce chemicznej, uzyskując negatyw – matrycę do samodzielnego wywołania czarno-białych zdjęć, zaprezentowanych w galerii Jutro.

Autorzy wraz z kuratorką wystawy dr Agnieszką Furtak zapraszają do doświadczania ekspozycji, zaprezentowanej w wyjątkowych warunkach, zachowanych w atmosferze ciemni fotograficznej, w której dominuje mrok i czerwone światło. Kierunek zwiedzania nadaje tytuł wystawy „Wywoływacz Przerywacz Utrwalacz”, nawiązujący do procesu chemicznego, który następując kolejno po sobie, ujawnia obraz utajony. Zapraszamy serdecznie do świata ciemni!

Autorzy: Martyna Berezowska, Patryk Bławat, Nina Kuryłło, Julia Niedbał, Joanna Pilas, Aleksandra Podsiedlik, Kinga Telążka, Aniela Wachowska, Zuzanna Wysokińska, Wiktoria Zagórska

Prowadzący warsztat: Bruce Andrew Sampson

Kuratorka wystawy: dr Agnieszka Furtak